PLATFORMA DOMAGA SIĘ ZWOLNIENIA PREZESA PGK. POWODEM DRASTYCZNE PODWYŻKI OPŁAT ZA WODĘ I ŚCIEKI

Reklama

Nieoczekiwane podwyżki opłat za wodę i ścieki dotknęły do żywego nie tylko radomszczan, ale i  radnych. Komentarzy nie ma końca. Dziś do dyskusji dołączyli radni Platformy Dialogu i Jakub Jędrzejczak. Domagają się od prezydenta natychmiastowego odwołania z funkcji prezesa PGK Marka Glądalskiego.

Jakub Jędrzejczak zwraca uwagę na to, iż po raz pierwszy podwyżka została utajniona przed mieszkańcami i radnymi. – Mieszkańcy do tej pory razem z radnymi uczestniczyli w dyskusji tworzenia nowych taryf i cen.  W tym roku zabrakło nie tylko dyskusji, ale przede wszystkim informacji ze strony kierownictwa PGK i prezydenta miasta o podwyżkach. Do chwili obecnej mieszkańcy nie mają informacji o tym, czym podyktowana jest tak drastyczna podwyżka cen wody i ścieków. Należy zauważyć, że podwyżka zbiegła się z wypłatą dużej ilości pieniędzy (120 tys. złotych – dop. red.) na rzecz warszawskiej firmy marketingowej, świadczącej usługi na rzecz PGK – zauważa Jędrzejczak.

Od 12 czerwca cena wody wzrosła o 15 proc., ścieków natomiast o 35 proc. Jak przekłada się to na roczne przychody dla PGK? Jak się okazuje miejska spółka w ciągu roku „zarobi” na mieszkańcach 3 mln złotych.

A jak podwyżka przekłada się na zwykłego obywatela? Uśredniając te wartości – zwykły, pojedynczy mieszkaniec miasta korzystający z wody i ścieków zapłaci rocznie o 70 złotych więcej w stosunku do tego, co płacił do tej pory. – Powiem na swoim przykładzie. Posłużę się ostatnią fakturą. Opiewa ona na kwotę 102 złotych brutto. Gdybym tę fakturę otrzymał dziś, według nowych cen zapłaciłbym o prawie 30 złotych więcej. Taka skala podwyżek niestety nastąpiła w Radomsku – mówi Jędrzejczak.

Drastyczne i zatajone przed mieszkańcami podwyżki skłoniły radnych Platformy Dialogu do przyznania prezesowi PGK czerwonej kartki, co jest równoznaczne z tym, iż od prezydenta Radomska domagają się natychmiastowego odwołania Marka Glądalskiego.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD