PLATFORMA OBYWATELSKA: NIE MA NASZEJ ZGODY NA DRENOWANIE KIESZENI RADOMSZCZAN

Reklama

Miejscy radni i członkowie Platformy Obywatelskiej ponownie domagają się odwołania Marka Glądalskiego z funkcji prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Powód? Drastyczne podwyżki, jakie w ostatnim czasie miejska spółka komunalna zafundowała radomszczanom.

Kiedy okazało się, że Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku podwyższyło stawki za wodę i odbiór ścieków, radni Platformy Obywatelskiej zażądali od prezydenta Jarosława Ferenca natychmiastowego odwołania Marka Glądalskiego z funkcji prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Reakcji na ich apel ze strony władz miasta jednak nie było. Dziś Platforma Obywatelska apel ponowiła. Powodem jest kolejna podwyżka – tym razem za energię cieplną. Przedstawiciele PO podkreślają, że wszystkie zafundowane mieszkańcom przez PGK podwyżki nie są konsultowane z radnymi. – Apelowaliśmy do prezydenta o odwołanie prezesa Marka Glądalskiego. Jest on jednak nadal prezesem spółki PGK. My natomiast po raz kolejny za pośrednictwem mediów dowiadujemy się o następnej podwyżce. Naszym zdaniem kierowanie spółką w XXI wieku to nie tylko kierowanie operacyjne, ale również komunikowanie się ze społeczeństwem. Zarówno na stronie internetowej PGK, jak i na profilu społecznościowym spółki do chwili obecnej nie ma informacji o podwyżkach ciepła. Dowiadujemy się o nich z Dziennika Ustaw i radomszczańskich mediów – mówi radny rady miejskiej Marek Rząsowski. – Nie ma naszej zgody na drenowanie kieszeni radomszczan przez prezesa Marka Glądalskiego. W związku z tym, że pomimo naszych apeli prezydent nie odwołał prezesa PGK, uważamy, że to prezydent Jarosław Ferenc ponosi tę odpowiedzialność i mamy nadzieję, że poniesie z tego tytułu konsekwencje – dodaje radny Rafał Dębski.

Kandydat na prezydenta Radomska Jakub Jędrzejczak podkreśla, że zarówno samorządowcy, jak i mieszkańcy Radomska oczekują, aby decyzje, które ich dotyczą były w odpowiedni sposób przekazywane. – Radomszczanie muszą mieć poczucie, że są właścicielami miasta i mają wpływ na to, w jaki sposób to miasto ma się rozwijać. W październiku 2017 roku w wywiadzie dla Gazety Radomszczańskiej wypowiedziałem się, że Jarosław Ferenc jest złym prezydentem i że na niego nie zagłosuję. Sprawy potoczyły się tak, że dziś jestem kandydatem na prezydenta Radomska. Deklaruję, że w moim przypadku rozmowa z mieszkańcami będzie podstawą i że będzie możliwość konsultacji oraz prezentowania realnych kosztów funkcjonowania miejskich spółek. Wszystkie kalkulacje są oczywiście przygotowywane przez spółki, ale efekt tych kalkulacji jest skutkiem polityki, za którą odpowiada prezydent – zauważa Jakub Jędrzejczak.

Przewodniczący Rady Miasta Łukasz Więcek podkreśla, że radni nie tylko nie dowiedzieli się o podwyżkach przed ich wprowadzeniem, ale również nie znają ich powodów. – Zachowanie zarządu spółki PGK, jak również prezydenta Jarosława Ferenca jest naganne i karygodne – mówi Łukasz Więcek. – Chodzi nam o to, by w przyszłości Rada Miasta miała wpływ na decyzje miejskich spółek, by były one transparentne – dodaje przewodniczący Łukasz Więcek.

xxx

W ostatnim czasie media poinformowały, że Urząd Miasta przeznaczył 1 mln złotych na obsługę prawną miejskich spółek. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Jarosław Ferenc stwierdził, że kwota ta jest nieprawdziwa. Zapowiedział, że wobec dziennikarzy, którzy o tym poinformowali wyciągnie konsekwencje prawne.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD