PO PIERWSZE BEZPIECZEŃSTWO – RAZEM WE WSPÓLNEJ SPRAWIE

Reklama

Pedagodzy szkół ponadgimnzjalnych powiatu radomszczańskiego uczestniczyli w konferencji na temat bezpieczeństwa. Był to kolejny etap porozumienia zawartego w marcu tego roku pomiędzy Łódzkim Kuratorem Oświaty a Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi.

Celem powyższej współpracy jest zdiagnozowanie zagrożeń wśród młodzieży, analiza i zapobieganie ich rozwojowi – wyjaśnia pedagog szkolny ZSP nr 1 w Radomsku, Renata Koniarska.

Podczas konferencji nie tylko podsumowano, ale także wypracowano dalsze działania w kierunku zapobiegania szeroko rozumianym zachowaniom ryzykownym. – Padło wiele wniosków i informacji. Uczestnicy mogli obejrzeć poruszający film uczniów wieluńskiego liceum „Pomiędzy”, który został nagrodzony na festiwalu filmów krótkometrażowych. Z kolei uczniowie gimnazjum przygotowali niezwykle wymowny spektakl profilaktyczny, będący zapewne  inspiracją dla niejednego pedagoga – informuje R. Koniarska.

Spotkanie przedstawicieli szkół, policji, kuratorium i analiza wyników, ankiet oraz działań prowadzonych w placówkach to ważny i niezwykle konstruktywny krok we współpracy na rzecz bezpieczeństwa młodzieży. – Tego typu konferencje są niezwykle zasadne i potrzebne. Tylko połączenie sił i ujednolicenie działań wychowawczych jest gwarantem sukcesu w zapobieganiu wszelkim zagrożeniom  na jakie narażona jest młodzież – konkluduje pedagog Renata Koniarska.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD