Reklama
LOKALNI SPOŁECZNICYZ ŻYCIA MIASTA

POBIEGLI DO MATKI BOŻEJ

Już po raz trzeci odbyła się III Radomszczańska Pielgrzymka Biegowa z Radomska do Częstochowy. Radomszczańscy biegacze w formie sztafety pokonali ponad 50 km w drodze z Radomska do Częstochowy. Zawodnicy startowali z Parafii Miłosierdzia Bożego w Radomsku i zmieniali się co 10, 8 i 5 km zgodnie z deklarowanym wcześniej dystansem, przekazując sobie flagę papieską. Organizatorem pielgrzymki oraz rajdu rowerowego był Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miasta Radomsko.

Impreza sportowa odbyła się pod patronatem Rafała Dębskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku. W rajdzie rowerowym i sztafecie uczestniczyło łącznie 50 osób. Rowerzyści pokonali trasę 100 km odwiedzając znane w okolicy kościoły oraz święte miejsca. Na koniec pielgrzymki zarówno biegacze jak i rowerzyści mogli wziąć udział w mszy świętej prowadzonej przez radomszczańskiego księdza w Kaplicy Cudownego Obrazu.
Warto dodać, że uczestnicy pielgrzymki modlili się w intencji osób uzależnionych w wyzwoleniu się z nałogów oraz zdrowia i kondycji fizycznej.

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK