POBIEGLI TROPEM WILCZYM

Reklama

200 uczestników liczył bieg Tropem Wilczym w Radomsku. W naszym mieście wystartowali nie tylko radomszczanie. Silną reprezentację miała szkoła w Skrzydlowie.

Uczestnikom biegu w Radomsku o godz. 14.00 sygnał do startu dał prezydent Jarosław Ferenc. Wcześniej uczczono pamięć żołnierzy wyklętych składając kwiaty i zapalając znicze przed pomnikiem Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

Bieg „Tropem Wilczym” jest biegiem rodzinnym, rekreacyjnym, nie liczy się miejsce a sam udział, na dystansie 1963 m, który symbolizuje rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka, ps. „Lalek”. W Radomsku trasa wiodła ul. Armii Krajowej, Targową, Krakowską, Kasztelańską i Leszka Czarnego. Start i metę zlokalizowano przy pomniku KWP.

Pamiątkowe medale na mecie wręczali prezydent Jarosław Ferenc i dyrektor MOSiR Marek Wyciszkiewicz. Na zmęczonych biegaczy czekała gorąca herbata i kawa oraz żołnierska grochówka.

Bieg odbywa się w całej Polsce oraz za granicą w niedzielę 4 marca. Wzięło w nim udział około 70 tysięcy biegaczy w 333 miastach w Polsce oraz 8 miastach za granicą – Londyn (Anglia), Nowy York i Chicago (USA), Hurth (Niemcy), Wilno (Litwa), Wiedeń (Austria), Penrose Park oraz Healesville (Australia). Biegli również żołnierze polscy i państw sojuszniczych w 7 misjach wojskowych w Bośni, Kosowie, Kuwejcie, na Łotwie, w Rumunii oraz w Afganistanie i Iraku.

Do uczestników biegu list wystosował Prezydent RP Andrzej Duda.

(info: UM w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD