Luxbud

PODPALIŁ PLANTACJĘ KONOPI

Jubiler Ako

Policjanci z Wydziału Do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi oraz Wydziału Kryminalnego KPP Radomsko zatrzymali właściciela plantacji konopi indyjskich. Podczas zatrzymania mężczyzna podpalił uprawę, chcąc zatrzeć ślady. Mimo tej próby policjanci zabezpieczyli 165 krzaków z których szacunkowo uzyskać można było ponad 3,5 kilograma marihuany.

26 kwietnia 2017 roku funkcjonariusze pojawili się przed jedną z posesji w gminie Dobryszyce. Z ich ustaleń wynikało bowiem, że jest tam prowadzona uprawa konopi indyjskich.

– Kiedy  funkcjonariusze weszli na teren posesji drzwi domu zostały natychmiast zamknięte, a mieszkańcy próbowali zamknąć rolety antywłamaniowe. Chwilę później przez otwory wentylacyjne domu zaczął wydobywać się ciemny dym.  Przez okna widać było, że w środku znajduje się kobieta z małym dzieckiem. Z uwagi na duże prawdopodobieństwo  zagrożenie życia i zdrowia osób przebywających w domu policjanci podjęli decyzję o wybiciu szyby w oknie.  Z budynku został wyprowadzony a następnie zatrzymany 28 – letni właściciel posesji oraz jego 25 letnia konkubina, która trzymała na ręku 3 miesięczne dziecko. Policjanci wykorzystując dostępny sprzęt ugasili pożar jednego z pomieszczeń. Jak się okazało, mężczyzna  najprawdopodobniej w celu zatarcia śladów, używając łatwopalnej substancji podpalił  prowadzoną uprawę konopi. Nadpaleniu uległo wyposażenie pomieszczenia, które było wyposażone w specjalistyczny sprzęt – wyjaśnia rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Policjanci zabezpieczyli 165 sadzonek konopi. 27 kwietnia sprawca usłyszał zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste w znacznych ilościach, oraz umyślnego sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru. Mężczyzna był w przeszłości notowany  za inne przestępstwa. Za tego rodzaju działalność grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD