NA SYGNALE

PODPALILI MŁYN NA FRYSZERCE. ZOSTALI ZATRZYMANI

Policjanci wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie zabytkowego młyna w miejscowości Fryszerka. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

9 marca 2019 r. radomszczańscy policjanci otrzymali informację o podpaleniu tak zwanego „Starego Młyna” w miejscowości Fryszerka w gm. Gomunice.

– Funkcjonariusze z Komisariatu w Kamieńsku uzyskali informację, która znacząco przyczyniła się do zawężenia  kręgu osób mogących stać za wspomnianym przestępstwem. W rezultacie policjanci wytypowali  dwóch podejrzewanych o podpalenie. 14 marca 2019 roku funkcjonariusze zatrzymali na terenie gminy Gomunice mężczyzn w wieku 20 i 21 lat. Następnego dnia prokurator w Radomsku ogłosił im zarzut umyślnego spowodowania zagrożenia w mieniu w postaci pożaru budynku „Starego Młyna. Obiekt ten w rozumieniu przepisów jest zabytkiem ujętym w Gminnej Ewidencji. Wartość powstałych strat w wyniku pożaru wyniosła 40 tysięcy złptych. Dodatkowo jeden z mężczyzn usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pomimo sądowego zakazu – mówi Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Podpalacze zostali objęci policyjnym dozorem.

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW