Reklama
APLIKACJAZ ŻYCIA POWIATU

Podpisali umowę na dofinansowanie przebudowy drogi z Przedborza do Piskorzeńca

Starosta Beata Pokora, wicestarosta Jakub Jędrzejczak oraz skarbnik powiatu Jan Gustalik w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi podpisali umowę, gwarantującą dofinansowanie przebudowy kolejnego odcinka powiatowej drogi z Przedborza do Piskorzeńca. Fundusz Dróg Samorządowych ma pokryć 70 procent kosztów tej inwestycji.

– Wniosek o dofinansowanie inwestycji, przygotowany przez urzędników Starostwa Powiatowego w Radomsku, został pozytywnie zaopiniowany przez Wojewodę Łódzkiego już w styczniu 2020 r. W kwietniu Prezes Rady Ministrów zatwierdził listy ,,zadań powiatowych oraz zadań gminnych objętych dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 roku”. Ostatecznie umowa podpisana została w poniedziałek (1 czerwca 2020 r.) Modernizacja 1800-metrowego odcinka drogi łączącej Przedbórz z Piskorzeńcem planowana jest na lipiec. Koszt robót oszacowano na ponad 900 000 zł. Dofinansowanie ma wynieść 694 838 zł (70 proc. kosztów). Przetarg na wykonanie robót został już ogłoszony. Otwarcie ofert wyznaczono na 8 czerwca 2020 r – tłumaczy Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Droga z Przedborza do Piskorzeńca uznawana jest za jedną z najbardziej zniszczonych w całym powiecie. W ubiegłym roku przeprowadzony został remont jej ponadkilometrowego odcinka – ok. 3 km od granic Przedborza oraz przebudowa skrzyżowania z drogą do Gór Mokrych. 80 proc. kosztów inwestycji pokryła rządowa dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK