Podsumowanie projektu uczniów PSP 7 z pobytu w Rumunii

Reklama

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku w terminie od 1 września do końca lutego uczestniczyli w projekcie pt.„Pokaż język” w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”.

Projekt miał na celu pogłębienie znajomości języka angielskiego przy zastosowaniu twórczych metod nauczania, opartych na technologii cyfrowej i pracy w zespole międzynarodowym. W wyjeździe do Scoala Gimnaziala ”Eugena Ionescu”, znajdującej się w mieście Slatina w hrabstwie Olt na południu Rumunii, wzięło udział 20 uczniów i 4 nauczycieli z PSP7.

W czasie ponad tygodniowego pobytu w Slatinie polska młodzież miała okazję: uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, np. lekcjach języka angielskiego, informatyki, historii czy geografii, nauczyć się rumuńskiego tańca ludowego hora, pokazać kolegom z Rumunii, jak się tańczy poloneza, wziąć udział w grze terenowej “Slatina Express”, zwiedzić Krajową i Bukareszt, wspólnie zaśpiewać kolędy, poznać tradycje i folklor kraju partnera projektowego.

Podczas wyjazdu powstały: dwa filmy, fotorelacja, kapsuła czasu, blog, „mobilna piosenka”, prezentacja o polsko- rumuńskich zabytkach ze Światowej Listy Dziedzictwa UNESCO i 5 scenariuszy zajęć. Rezultaty projektu można zobaczyć na stronie internetowej szkoły.

Środki na program w wysokości 120 628 zł pozyskane zostały z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (Zespół Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój).

Uczniowie PSP nr 7, którzy brali udział w projekcie “Pokaż język” spotkali się z prezydentem Jarosławem Ferencem w czwartek, 3 marca, w jego gabinecie. Podzielili się wrażeniami z wyjazdu do Slatiny w Rumunii i podziękowali za objęcie przedsięwzięcia patronatem honorowym.

Czytaj też: Na Ukrainę dotarł transport darów

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD