Podsumowano projekt “Bezpieczny i świadomy w sieci”

Reklama

31 stycznia w sali Kina za Rogiem w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyło się podsumowanie projektu „Bezpieczny i świadomy w sieci”, finansowanego z środków Unii Europejskiej, z programu Europejski Korpus Solidarności.


Inicjatorem, pomysłodawcą i realizatorem projektu była młodzież 18+, uczestnicy Hufca Pracy 5-8 Radomsko. Projekt ten realizowany był od 2 sierpnia 2022 roku do 1 lutego 2023 roku, a jego budżet wynosił 2 000 euro.

Projekt skierowany został do osób w wieku 60+. Jego głównym celem było bezpieczne, samodzielne i swobodne poruszenie się seniorów w cyberprzestrzeni za pomocą urządzeń mobilnych oraz integracja międzypokoleniowa. W przedsięwzięciu tym uczestniczyli słuchacze Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz członkinie Stowarzyszenia Kobiet Kietlina.

Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwu w tym projekcie i poznaniu możliwości internetu seniorzy będą już bez obaw korzystać z sieci i  urządzeń mobilnych – powiedział Adrian Cieciura, młodzieżowy lider projektu.

W ramach projektu zorganizowanych zostało kilka spotkań z seniorami. Przeprowadzone warsztaty dotyczyły obsługi smartfona i opasek smartband, cyberbezpieczeństwa, aplikacji mobilnych i prozdrowotnych, Internetowego Konta Pacjenta.

Bardzo cieszy nas fakt, że tak wiele osób przyjęło nasze zaproszenie i znalazło czas, aby towarzyszyć nam w tak ważnej dla nas chwili. To jednocześnie pokazuje, że projekt ten wzbudził zainteresowanie wśród jeszcze szerszego grona – powiedziała Angelika Mielczarek, wychowawca Hufca Pracy 5-8 Radomsko.

Na zakończenie spotkanie uatrakcyjnił występ dziewcząt z zespołu wokalnego z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.


Czytaj też: Środa z profilaktyką – profilaktyka nowotworów

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD