MEBIN

Podsumowano projekt ,,Kamienice – Widzowie Przeszłości”

Jubiler Ako

W Miejskim Domu Kultury podsumowano projekt “Kamienice – widzowie przeszłości”, ten  edukacyjno-kulturalny program skierowany był do młodzieży i dzieci z radomszczańskich szkół.

Projekt miał na celu uświadomić radomszczanom jak ważnym skarbem przeszłości oraz ile tajemnic skrywają stare kamienice. W ramach projektu zorganizowane zostały warsztaty historyczne, plastyczne, fotograficzne, animacji oraz literackie, których efektem jest interaktywna, wielkoformatowa wystawa, animacja oraz broszura.

W ciągu ostatnich tygodni uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów poznali historię zapomnianych czasem miejsc, następnie wybrali obiekty, które zostały utrwalone na płótnie, zdjęciach, animacji oraz znalazły się w broszurze.

Udział w projekcie oraz zdobyta wiedza i doświadczenie sprawi, że zarówno uczestnicy, jak i odbiorcy odkryją na nowo dobrze znane miejsca. Znajomość lokalnej historii oraz pamięć o doświadczeniach życia codziennego stanie się dla młodych ludzi źródłem inspiracji do dalszych działań – mówi Marta Renik, koordynatorka akcji.

Projekt “Kamienice – widzowie przeszłości” realizowany był w ramach Programu “Patriotyzm Jutra” dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Uczestnicy otrzymali dyplomy za aktywny udział w projekcie.Czytaj też: Athletes Clash, czyli zawody crossfitowe w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD