www.xvideosking.me

avgle

Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA POWIATU

PODWÓJNY ROCZNIK NIE MIEŚCI SIĘ DO AUTOBUSÓW MPK. BĘDĄ NOWE ROZKŁADY DLA UCZNIÓW ?

Reforma oświaty, a co za tym idzie podwójne roczniki w szkołach ujawniają kolejny problem. Tym razem komunikacyjny. Autobusy dowożące uczniów do szkoły są przeładowane, a często młodzież musi czekać na drugi autobus żeby wrócić do domu.
O rozwiązaniu tego problemu dyskutowali przedstawiciele władz powiatu radomszczańskiego wraz z przewoźnikami. Spotkanie odbyło się wczoraj w Starostwie Powiatowym.

–  Z raportu przedstawionego przez dyrektorów szkół wynika, że najwięcej problemów z punktualnym dotarciem na lekcje ma młodzież rozpoczynająca naukę o godzinie 7.10. Dotyczy to uczniów niemal wszystkich szkół w Radomsku docierających z miejscowości położonych we wszystkich gminach naszego powiatu, a także z Kleszczowa, Kruszyny, Nowej Brzeźnicy, Kłomnic. I tak na przykład w ZSP nr 1 oraz ZSE na tzw. zerową godzinę lekcyjną spóźnia się po 32 uczniów dojeżdżających z trenu gminy Dobryszyce, a w ZSDiOŚ, ZSEE, I i II LO – w każdej ze szkół po ponad 30 uczniów jadących z terenu gminy Gomunice, ponad 20 nastolatków z terenu gminy Kamieńsk i kilku uczniów z Kleszczowa. Trudności dotykają też młodzież wracającą z zajęć po godzinie 16. Tu problemy zgłaszali uczniowie niemal wszystkich szkół  – mówi Wioletta Bąk-Kempa, rzeczniczka radomszczańskiego starostwa.

Młodzież narzeka także na ścisk panujący w autobusach w godzinach porannego szczytu.

Szczegółowy raport, zawierający dane na temat liczby uczniów docierających do powiatowych szkół spoza Radomska przekazany został przedstawicielom firm zajmujących się transportem zbiorowym: MPK, PKS oraz BUS – MK.

– Mam nadzieję, że po przeanalizowaniu tych danych uda się, w miarę możliwości, wprowadzić modyfikacje, które ułatwią uczniom punktualne dotarcie na lekcje – podkreśla wicestarosta Jakub Jędrzejczak.

–  Przewoźnicy deklarują chęć współpracy.  Jednak  z powodu zbyt małej ilości autobusów trudno im obsłużyć połączenia jednocześnie na godz. 7 oraz godz. 8.  Szefowi MPK w Radomsku poinformowali, że już wdrożyli prace przy modyfikacji kilku połączeń i w ciągu miesiąca wprowadzone zostaną do rozkłady jazdy korekty kursowania np. linii autobusowej do Dobryszyc – kontynuuje Wioletta Bąk-Kempa.

fot.Starostwo Powiatowe

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW
mormon gets cock sucked.xnxx cute busty girl riding dildo on cam.