MEBIN

Podwyżka dla prezydenta i radnych. Rafał Dębski: “To skok na kasę”

Nexera

Prezydent Radomska będzie więcej zarabiać. Podwyżki nie ominą także radnych. Ostateczne decyzje zapadną na sesji, która odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.


Dotychczas prezydent zarabiał 10 940 złotych. W projekcie uchwały jego zarobki wzrosną o 7 546 złotych. Na jego wynagrodzenie będzie składać się kwota zasadnicza 10  770 zł, dodatek funkcyjny w kwocie 3450 zł i dodatek specjalny w wysokości 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 4266 zł. Uchwała ma wejść w życie od 1 sierpnia 2021. Po zaakceptowaniu planowanej podwyżki prezydent będzie zarabiał 18 486 złotych.

Więcej pieniędzy mają otrzymać też radni

Dotychczas miejscy radni zarabiali 1200 zł. Przewodniczący rady miejskiej dostawał 2000 zł, wiceprzewodniczący  1650 zł, przewodniczący stałej komisji rady miejskiej 1500 zł, a wiceprzewodniczący 1300 zł.

Miesięczną wysokość diety przysługującej radnemu Rady Miejskiej w Radomsku ustala się w stosunku procentowym od maksymalnej wysokości diety określonej w art. 25 ust 6 ustawy z dnia 8 marca  1990 roku o samorządzie gminnym, zróżnicowanym w zależności od pełnionej funkcji:
1) Przewodniczący Rady Miejskiej – 75% – 3220 zł.
2) Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – 60% – 2576 zł.
3) Przewodniczący stałej Komisji Rady Miejskiej – 50% – 2147zł
4) Wiceprzewodniczący stałej Komisji Rady Miejskiej – 40% – 1717 zł
5) pozostali radni Rady Miejskiej – 35% – 1500 zł

Radomszczanie i politycy opozycji krytycznie komentują tak wysokie podwyżki płac.

Miała być „pokora, umiar, praca” a wyszedł perfidny „skok na kasę”! Bo jak inaczej nazwać zapowiedź podwyższenia pensji dla Prezydenta Jarosława Ferenca o ok. 80% (ponad 8 tys. zł)? Podwyżkę finansowaną z tego samego budżetu miasta, który kilka dni temu „nie mógł udźwignąć” dofinansowania lokalnych żłobków? Budżetu, który „nie spinał się” bez sięgania do kieszeni radomszczan: mieszkańców i przedsiębiorców, więc trzeba było podnieść podatek od nieruchomości!

Który z menagerów, specjalistów od zarzadzania czy „doktorów od miasta” podnosi swoją pensję w czasach najwyższej od lat inflacji i spadku przychodów? I do tego podnosi ją MAKSYMALNIE? Wraz z tą uchwałą głosowana ma być także podwyżka diety Radnych Rady Miejskiej w Radomsku. Wrzucono nas „do jednego worka” – czyżby po to, by zakneblować usta opozycji i zaciemnić obraz sytuacji? Nie ma mojej zgody na „skok na kasę”. Apeluję także do moich Koleżanek i Kolegów z Rady Miejskiej w Radomsku – miejcie odwagę powiedzieć NIE takiemu bezwstydowi, obłudzie i zakłamaniu – komentuje w mediach społecznościowych radny Rafał Dębski.


Czytaj też: W Łódzkiem 28 procent uprawnionych jeszcze nie aktywowało bonu turystycznego

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD