MEBIN

Pogoda na Wielkanoc

Jubiler Ako

Początek tygodnia będzie jeszcze chłodny i deszczowy, ale już od wtorku czeka nas więcej słońca i będzie zdecydowanie cieplej. W połowie tygodnia na termometrach zobaczymy nawet 21°C, ale uwaga – pojawią się również burze – zwłaszcza w czwartek. Ciepło pozostanie z nami do czwartku. Pod koniec tygodnia zmiana pogody; czeka nas spływ zimnego powietrza z północy i ponownie powróci chłodniejsza aura.

Według synoptyków z IMGW we wtorek i środę, zza chmur wyjrzy słońce, wzrośnie też temperatura powietrza, od 15°C do 20°C.

W czwartek będzie pochmurnie, deszczowo, lokalne burze, ale jeszcze ciepło, od 15°C do 20°C. W trakcie burz wiatr będzie porywisty.

W weekend (piątek, sobota i niedziela) Polska będzie pomiędzy wyżem nad Atlantykiem, a niżem nad Rosją i ta sytuacja sprzyjać będzie spływowi nad nasz kraj zimnego powietrza z północy. Będzie zatem zdecydowanie chłodniej, ponieważ w ciągu dnia temperatura wyniesie od 6°C do 12°C, a w nocy może spaść lokalnie nawet do 0°C.

W piątek i sobotę zmienne zachmurzenie i przelotne opady deszczu.  Wielkanoc będzie raczej słoneczna i bez opadów. W Poniedziałek Wielkanocny prognoza jest mocno niepewna, ale prawdopodobnie będzie nieco cieplej.

(Źródło: IMGW w Ponznaniu)


Czytaj też: Oszuści wykorzystują pandemię. Jak chronić się przed cyberprzestępcami?

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW