Luxbud

Pokonają 600 km rowerami, dla chorej koleżanki

Polonaisse

Hel to kraniec Polski, miejsce, gdzie koniec jest jednocześnie początkiem czegoś innego. Dlatego w tym kierunku zamierzają ruszyć Rowerzyści w Radomsku, by pokonać własne słabości, a przy okazji pomóc komuś, kto na co dzień stawia czoła znacznie większym przeciwnościom losu.

Kolarski ultramaraton charytatywny rowerzyści rozpoczną w piątek (1 lipca) w miejscowości Piekło (woj.świętokrzyskie), a zakończą prawie 600km dalej – na Helu. Do brzegu morza Bałtyckiego planują dotrzeć 2 lipca około północy.

Wydarzenie to organizowane jest przez grupę Rowerzyści w Radomsku pod kierunkiem pomysłodawcy całego wydarzenia – Artura Szpondera.

W tej wyprawie najważniejszy jest cel… Pokonanie własnych słabości oraz pomoc!

Chcemy wykręcić te kilometry dla naszej koleżanki Agnieszki Kuder-Stolarek, która bierze udział w swoim najtrudniejszym ultra w życiu…walczy z rakiem – mówi Artur Szponder.

Trasa została zaplanowana ze względów bezpieczeństwa oraz dla komfortu rowerzystów głównie drogami o mniejszym natężeniu ruchu z minimalnym wykorzystaniem dróg krajowych, a liczy bagatela 600 km i 2500 m zjazdów i podjazdów.

Trasa będzie wiodła m.in. przez Płock, Malbork oraz Trójmiasto. Kolarze wyruszą w piątek 1 lipca rano z miejscowości Piekło (w województwie świętokrzyskim) – miejsce startu ma znaczenie symboliczne, gdyż piekłem można nazwać coś, co wielu ludzi musi przechodzić każdego dnia… Dalej przez Inowłódz i Płock kolarze dotrą po 230km do Sierpca. Następnie poprzez Brodnicki Park Krajobrazowy wjadą na tereny ongiś krzyżackie, gdzie będzie możliwość podziwiania zamków w Sztumie i po przejechaniu ponad 400km w Malborku. Wybrzeże to obowiązkowy przejazd przez starówkę w Gdańsku, molo w Sopocie i Gdyni, do której dojadą mając w nogach 500km. Ostatnim przystankiem będzie Gwiazda Północy, czyli najdalej na północ wysunięty kraniec Polski tak, by dalej jechać już prosto na sam kraniec Półwyspu Helskiego.

Pokonania trasy podjęło się 7 osób: Katarzyna Borowiecka, Rafał Borowiecki, Maciej Olejniczak, Leszek Olender, Tom Hus, Krzysztof Wróblewski oraz Artur Szponder. Wsparciem dla nich w trasie będą Robert Miler i Agata Prokop.

Agnieszkę Kuder-Stolarek można również wesprzeć na prowadzonej zbiórce pieniężnej TUTAJ.

Czytaj też: Charytatywny bieg po zdrowie dla Agi na Malutkie Run & Bike 2022

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD