Reklama
KOMBIT-kasy
KULTURA

POLA STĘPNIEWICZ- NAJMŁODSZA PISARKA W POLSCE ODWIEDZIŁA RADOMSKO

Galerie Miejskiego Domu Kultury odwiedziła dziś najmłodsza pisarka – Pola Stępniewicz i jej mama, Ewa.
„Wszystkie dzieci wiedzą, że za meblami mieszkają różne stwory” – tak zaczyna się książka napisana i zilustrowana – z niewielką pomocą dorosłych – przez kilkuletnią Polę. To historia chłopca, który bał się potworów mieszkających w jego domu.
Pomysł na książkę pt „Kto mieszka za meblami” powstał pewnej nocy. Dziewczynka po wizycie w kopalni Guido była też tak bardzo przerażona, że postanowiła porozmawiać ze swoja mamą. Rozmawiały tak długo, aż w pewnym momencie Pola dyktowała a jej mama spisywała opowieść. Ilustracje do książki „Kto mieszka za meblami” w większości stworzyła sama Pola.
Mama Poli, Ewa Stępniewicz, nie zbagatelizowała lęków córki i dzięki wsparciu portalu crowdfundingowego znalazły się na wydanie książki pieniądze. Zaczęło się więc od potworów za meblami, a skończyło na powstaniu książki, którą dziś polecają dzieciom psychologowie.

Według zamysłu twórców, książka pt. „Kto mieszka za meblami” ma pomóc innym dzieciom radzić sobie z ich lękami i obawami.

Na spotkaniu 8- letnia Pola z Gliwic opowiedziała o swoich strachach, lękach i metodach ich zwalczania. Spotkaniu towarzysza warsztaty plastyczne.
Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK