POLICJA – SENIOROM

Reklama

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku spotkali się z seniorami, a jednocześnie studentami Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jak zauważa kom. Aneta Wlazłowska głównym celem listopadowych spotkań policjantów z seniorami było przekazanie w podstawowym stopniu wiedzy z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej, jak nie dać się oszukać oraz jak bezpiecznie poruszać się na drodze.

  – Podczas dwóch spotkań policjanci edukowali seniorów jak ustrzec się przed różnego rodzaju zagrożeniami w codziennym życiu. Mundurowi przypomnieli metody jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka”, „pracownika socjalnego”, “policjanta”, „prokuratora” –  mówi kom. Wlazłowska.  Oprócz tego funkcjonariusze przypomnieli seniorom wybrane przepisy z ruchu drogowego, szczególnie te dotyczące pieszych oraz rowerzystów. Ponadto, przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy. Przekazali informacje o najczęstszych przyczynach utraty przytomności oraz występujących symptomach w przypadku omdlenia, zawału, udaru czy wylewu, które niejednokrotnie prowadzą do nagłego zatrzymania krążenia. Chętni mogli przeprowadzić resuscytację na fantomie. Ponadto policjanci przypomnieli, że pieszy to tzw. niechroniony uczestnik ruchu drogowego,ponieważ w trakcie „zderzenia” z pojazdem nic go nie chroni. – Pieszy jest narażony na poważne konsekwencje już przy prędkościach pojazdu rzędu 20-30km/h, dodatkowo skutki urazów doznanych przez osobę w starszym wieku są o wiele groźniejsze dla zdrowia i życia, niż dla osoby młodszej, dłuższy jest również czas rekonwalescencji – zauważa Aneta Wlazłowska.

 Policjanci przypomnieli seniorom o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym.

(info i foto: KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD