POLICJA SZUKA POKRZYWDZONYCH PRZEZ FIRMĘ KREDYTOWĄ

Reklama

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim wykonują czynności w sprawie dotyczącej gromadzenia środków pieniężnych różnych osób przez firmę “Witold Witczak firma FACTOR, KREDYTY.PL” z siedzibą w Radomsku, nie mającą do tego odpowiednich zezwoleń, tj. o przestępstwo z artykułu 171 prawa bankowego.

– Śledczy ustalili, że firma ta zachęcała osoby fizyczne do przekazania jej swoich oszczędności w ramach dochodowej lokaty, obiecywała dużo wyższe oprocentowanie niż w bankach. Z osobami zainteresowanymi taką inwestycją firma podpisywała tzw. “Umowę pożyczki inwestycyjnej”. Po pewnym czasie firma ta nie wywiązywała się z zawartych zobowiązań. Należy zaznaczyć, że w tego typu działalności kwota sprzeniewierzonych środków pieniężnych zazwyczaj bywa ogromna. Policjanci zabezpieczyli dokumentację firmy i przesłuchali już wielu pokrzywdzonych. Ponadto śledczy wiedzą, że w taki sposób zostało oszukanych wiele osób – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Policjanci proszą osoby pokrzywdzone o zgłaszanie się osobiste do Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, ul. Piłsudskiego 56 lub o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 44 685 28 03.

(info: KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD