POLICJANCI POMOGLI CHOREMU I SAMOTNEMU MĘŻCZYŹNIE

Reklama

Policjanci po niepokojącym sygnale od mieszkańca domu przy ulicy Kościuszki w Radomsku dotarli do samotnie mieszkającego tam 60-latka. Schorowany mężczyzna mający problemy z poruszaniem się ewidentnie potrzebował pomocy, którą dzięki sąsiedzkiej czujności i wsparciu strażaków zapewnili policjanci.

Wieczorem, 2 listopada 2016 roku, do dyżurnego policji zadzwonił radomszczanin, który powiedział, że od kilku dni nie widział swojego sąsiada. Ponadto, słyszał podejrzane odgłosy dobiegające zza ściany.

– Policjanci pojechali do jednej z kamienic przy ulicy Kościuszki w Radomsku i szybko ocenili sytuację. Z zamkniętego lokalu dobiegało słabo słyszalne wołanie o pomoc. Aby wyrządzić jak najmniejsze szkody w mieniu policjanci wezwali do pomocy strażaków, którzy poprzez uchylone okno weszli do mieszkania położonego na piętrze kamienicy i otworzyli drzwi lokalu. W tym czasie mundurowi wezwali na miejsce karetkę. Okazało się, że 60 – letni mężczyzna ma problemy z poruszaniem się, jest zaniedbany i cierpi ze względu na chorobę. Załoga pogotowia ratunkowego zabrała 60- latka do szpitala – relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Policjanci poinformowali już  o tym zdarzeniu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD