Luxbud

DZIELNICOWI SZKOLILI PRACOWNIKÓW Z UKRAINY

Polonaisse

Z inicjatywy dzielnicowych doszło do spotkania z 40 pracownikami jednej z firm prowadzących działalność na terenie radomszczańskiej strefy przemysłowej. Spotkanie dedykowane było przede wszystkim obywatelom Ukrainy, przebywającym i pracującym na terenie Radomska.

Dzielnicowi opowiedzieli o regulacjach prawnych obowiązujących w Polsce. Wymienili najczęściej popełniane na terenie powiatu radomszczańskiego czyny zabronione, w tym przez cudzoziemców.

– Ponadto, policjanci przybliżyli granice kary za poszczególne wykroczenia oraz przestępstwa, przytaczając liczne przykłady. Mundurowi wskazali Ukraińcom sposób postępowania w przypadku naruszenia ich praw i wolności. Prelegentem przybliżającym cudzoziemcom zagadnienia z zakresu prawa pracy był radca prawny Mariusz Czapski. Podobne spotkania będą organizowane również na terenie innych firm zatrudniających cudzoziemców – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska. – Przypominamy, że dane dotyczące dzielnicowych z poszczególnych, przydzielonych rejonów służbowych dzielnicowych mogą Państwo szybko znaleźć przy pomocy aplikacji “Moja Komenda” – dodaje.

(info: KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD