POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ

Reklama

Funkcjonariusz wydziału prewencji radomszczańskiej komendy będąc w czasie wolnym od służby uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 31 – letni kierowca volkswagena polo miał w organizmie 1,6 promila alkoholu.

– W niedzielę 17 września 2017 roku około godziny 14.30 policjant jadąc ulicą Narutowicza w Radomsku zobaczył jak kierowca polo co chwilę zjeżdża do środka jezdni i wraca do prawej krawędzi drogi. Takie zachowanie wzbudziło czujność mundurowego i podejrzenie, że kierowca polo jest nietrzeźwy. O sytuacji powiadomił dyżurnego policji. Kiedy polo zatrzymało się na chwilę, funkcjonariusz podbiegł do auta i zaczął rozmawiać z kierowcą. Podejrzenia policjanta okazały się słuszne, ponieważ od mężczyzny było czuć woń alkoholu. Dlatego funkcjonariusz odebrał kluczyki 31 – latkowi – relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy polo wykazało, że miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lata pozbawienia wolności.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida oraz iOS w sklepach Google Play i App Store.
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD