POLICJANTKA PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁA PIJANEGO KIEROWCĘ

Reklama

5 kwietnia 2016 roku, około godziny 14.30 dyżurny otrzymał informację od policjantki będącej w czasie wolnym od służby, że przy ulicy 11- Listopada w Radomsku zatrzymała nietrzeźwego kierującego fiatem. Chwilę później patrol ruchu drogowego potwierdził, że obaj panowie wskazani przez funkcjonariuszkę są pod wpływem alkoholu.

29 – latek miał w organizmie 2 promile alkoholu a jego 38 – letni kompan 3 promile. Nietrzeźwi to mieszkańcy Radomska. Jak ustalili mundurowi, dwie godziny wcześniej obaj mężczyźni byli uczestnikami zdarzenia drogowego, podczas, którego uszkodzili zaparkowany pojazd i uciekli z miejsca zdarzenia.

– Tym razem tor ich jazdy obserwowała policjantka, która zaalarmowała dyżurnego. Kiedy tylko fiat zatrzymał się, policjantka podeszła do auta i po krótkiej wymianie zdań z mężczyznami zabrała kluczyki od ich samochodu.  Zatrzymani podczas rozmowy z funkcjonariuszami wzajemnie oskarżali się o kierowanie. Od obu została pobrana krew do badań. Wszystko wskazuje na to, że obaj będą odpowiadać za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, ponieważ spędzając razem czas zamieniali się jako kierujący samochodem – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Komorowska.

Mężczyznom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz kara grzywny.

(info: KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD