Luxbud

Policyjna akcja “Prędkość” w całym kraju. Piratów drogowych będą ścigać grupy SPEED

Polonaisse

W środę (27 kwietnia) na terenie całego kraju będą prowadzone działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Tego dnia policjanci ruchu drogowego skupią swoją uwagę w głównej mierze na tych kierujących, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości. Nie oznacza to że, inne zachowania niezgodne z prawem będą umykały ich uwadze.

27 kwietnia od wczesnych godzin porannych policjanci drogówki będą przeprowadzali działania skupione na ujawnianiu wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. Mundurowi, którzy pełnią służbę w drogówce, a szczególnie Ci, którzy pełnią ją w ramach grupy „SPEED”, będą prowadzić  kontrole pojazdów w tych miejscach, gdzie występuje największe zagrożenie wypadkami z tytułu jej nieprzestrzegania.

W służbie policjanci wykorzystują pojazdy wyposażone w wideorejestratory, a także ręczne mierniki prędkości z wizualizacją. Od lat prędkość jest jednym z decydujących czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i to co istotne na  skalę powstałych  skutków. Poruszając się po drogach nie zapominajmy,  że kierujący, który nie stosuje się do określonych przepisami ograniczeń prędkości, lub jadą z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem zagrażają nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Apelujemy o przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości nie tylko w dniu prowadzonej przez policjantów akcji, ale cały rok – mówi asp. sztab.  Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi.

Nie stosowanie się do określonych przepisami ograniczeń prędkości, ma wielkie znaczenie, gdy w zdarzeniu udział bierze pieszy, rowerzysta osoba kierująca hulajnogą. W przypadku niechronionego uczestnika ruchu drogowego, dla którego nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego zawsze zmniejsza szanse na przeżycie.

CZYTAJ TEŻ: Pożar w Ośrodku Zdrowia w Borzykowej

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD