Policyjna akcja “Wszystkich Świętych 2022”. Było bezpieczniej, jednak nietrzeźwych kierujących nie brakowało

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach województwa łódzkiego podczas działań „Wszystkich Świętych 2022”.


Województwo łódzkie: 31 wypadków drogowych, 4 osoby śmiertelne

Działania pn. „ Wszystkich Świętych 2022” trwały od piątku 28 października do 2 listopada.  Ten 6-dniowy okres okazał się bezpieczniejszy niż ubiegłoroczny. Niestety nadal dochodziło do wielu zdarzeń drogowych.

Na terenie województwa łódzkiego policjanci obsłużyli 31 wypadków drogowych w wyniku, których 4 osoby poniosły śmierć, a 39 zostało rannych.  Porównując z rokiem ubiegłym to ponad 30 procentowy spadek zdarzeń, również tych ze skutkiem śmiertelnym – mówi mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka z WRD KWP w Łodzi.

Jak co roku policjanci w białych czapkach pracowali w rejonach cmentarzy niosąc pomoc w wielu sytuacjach, poczynając od pomocy przy parkowaniu, ręcznej regulacji ruchem po szybkie interwencje przedmedyczne, a także w przypadku zagubienia. Mundurowi z grupy SPEED na drogach województwa łódzkiego ujawnili 658 wykroczeń z czego 432 to przekroczenia dozwolonych limitów prędkości.

W 14 przypadkach doszło do zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o tzw. „ plus 50”, natomiast 27 kontroli drogowych zakończyło się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego – dodaje Błędniak.

Policja zatrzymała 73 nietrzeźwych kierujących

Pomimo wielu apeli i licznych kampanii społecznych nadal wielu kierowców bez oporów wsiada za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Ta liczba zatrzymanych kierujących z jednej strony świadczy o dużej skuteczności i efektywności pracy policji w walce z nietrzeźwością na łódzkich drogach, z drugiej powinna pobudzać do refleksji, że nadal tylu kierowców zdecydowało się na jazdę na „podwójnym gazie”.

Pamiętajmy, każdy nawet najmniejszy błąd na drodze może kosztować utratę zdrowia lub życia drugiej osoby. Nie ryzykuj – włącz myślenie!

Radomsko: 19 zdarzeń drogowych, 168 przypadków przekroczeń prędkości, jedna ofiara śmiertelna

Policjanci radomszczańskiej komendy policji również uczestniczyli w działaniach “Wszystkich Świętych 2022” i dbali o bezpieczeństwo odwiedzających groby bliskich.

W podsumowaniu odnotowano 19 zdarzeń drogowych, w tym 17 kolizji i 2 wypadki. Łącznie 2 osoby zostały ranne, 1 uczestnik niestety zginął na miejscu. Policjanci z Radomska ujawnili 3 kierujących w stanie po spożyciu alkoholu, odnotowali 168 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości, 1 naruszenie zakazu sądowego, 14 wykroczeń popełnionych przez niechronionych oraz 3 – przez kierujących wobec pieszych – mówi asp. Agnieszka Kropisz – KPP w Radomsku.

Zarówno skutki zdarzeń minionych Wszystkich Świętych, jak i zastosowane środki karne z pewnością będą lekcją dla nieodpowiedzialnych kierowców i przestrogą dla pozostałych uczestników dróg.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD