Policyjno – wojskowe patrole na Targowicy

Reklama

Okres przedświątecznych zakupów już w pełni. To czas, kiedy obok kupujących w galeriach, sklepach czy targowicach przemieszczają się również kieszonkowcy i wypatrują stosownej sytuacji, żeby dokonać kradzieży. O bezpieczeństwo podczas zakupów dbają radomszczańscy policjanci wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

W czwartkowy rynek na targowicy miejskiej w Radomsku można było spotkać policyjno – wojskowe patrole, które miały za zadanie zapewnić bezpieczeństwo podczas przedświątecznych zakupów. Policjanci sprawdzali stoiska sprzedaży choinek i ryb pod kątem źródła pochodzenia towaru i zezwoleń na jego obrót. Bacznie obserwowali też te stoiska, przy których robił się tłok. Z doświadczenia wiadomo, że są to potencjalne sytuacje  aranżowane przez złodziei kieszonkowców.

Pamiętajmy, aby podczas robienia zakupów, szczególnie w takich miejscach jak targowica miejska, torebka była zamknięta i przewieszona przed sobą. Portfela nie należy nosić w tylnej kieszeni, reklamówce czy odkrytym koszyku. To jedne z najbardziej sprzyjających okazji dla złodzieja. W chwili, gdy płacimy, starajmy się też, aby nie pokazywać całej zawartości portfela. Przede wszystkim pieniądze powinniśmy podzielić i rozłożyć w różnych miejscach przy sobie, by w razie kradzieży nie stracić  ich wszystkich.

To głównie od nas samych zależy, czy zbliżające się święta będą dla nas radosne, czy z problemami po utracie dokumentów i pieniędzy. Gdyby jednak zdarzyło się, że padliśmy ofiarą złodzieja, jak najszybciej udajmy się do najbliższej jednostki Policji, by zgłosić ten fakt. Pomimo stresu starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów sytuacji, w której mogło dojść do kradzieży. Nie zwlekajmy, bo z każdą chwilą będzie coraz trudniej uchwycić sprawcę. Niech się również nie okaże, że oprócz pieniędzy i dokumentów straciliśmy także kluczyki od auta i nie mamy czym powrócić do domu. Radomszczańscy policjanci apelują, aby przedświąteczna atmosfera nie uśpiła naszej czujności.

 

fot.KPP Radomsko

(Info:KPP Radomsko)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD