Polsko-niemiecka wymiana młodzieży z I LO i Heinrich-Mann-Schule z Dietzenbach

Reklama

W ramach szkolnej wymiany partnerskiej z I Liceum Ogólnokształcącym, w Radomsku przebywa grupa młodzieży z Heinrich-Mann-Schule z Dietzenbach.


Młodzież z Niemiec przebywa w Polsce od ubiegłego piątku (23 września). Goście zamieszkali w domach rodzinnych polskich kolegów, dzięki czemu mieli możliwość poznania bliżej naszej kultury i obyczajów. W programie oprócz wspólnych spotkań w gronie rówieśników i lekcji w I LO, są także wycieczki m. in. do Wrocławia, gdzie zwiedzili zoo i Afrykarium. Następnie na spacerze z przewodnikami w języku polskim i niemieckim odwiedzili kilka ciekawych zakątków, by na koniec obejrzeć z 49 piętra Sky Tower piękną panoramę miasta.

Podczas kolejnych dni radomszczańscy licealiści oprowadzali swoich niemieckich kolegów po szkole, zapoznali ich ze swoimi kolegami z klasy oraz zaprosili na swoje lekcje.

Ważnym punktem pobytu w szkole było spotkanie dyrektorów obydwu szkół. Panowie Bogdan Węgrzyński i Hans Peter Löw we wtorek (27 września) podpisali wspólnie certyfikat o partnerstwie szkół (Freundschaftsurkunde). Po części oficjalnej doszło do spotkania w Starostwie Powiatowym w Radomsku. Rozmowy z władzami powiatu radomszczańskiego tłumaczyła koordynatorka projektu Justyna Broniszewska, nauczycielka jęz. niemieckiego w I LO.

Niezmiernie cieszę się, że właśnie naszą małą Ojczyznę wybraliście na swoją pierwszą wizytę w Polsce. Mam nadzieję, że się Wam u nas spodoba, a spędzone tu chwile zaowocują trwałymi przyjaźniami i kolejnymi wizytami. Wymiana młodzieży, w której uczestniczycie jest doskonałą okazją do poznawania kultury i zwyczajów innego kraju, szansą do doskonalenia języka obcego poprzez swobodne rozmowy – mówiła starosta Beata Pokora, która podziękowała również nauczycielom i młodzieży z I LO za wkład pracy włożony w przygotowanie wizyty.

Po obejrzeniu ciekawych prezentacji i filmów ukazujących walory turystyczne naszego powiatu oraz wręczeniu upominków w urzędzie, cała grupa mogła się zintegrować w Zagadkowie (Escape rooms).

Dzień piąty wymiany polsko-niemieckiej upłynął na wycieczce do województwa małopolskiego. Najpierw zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce. Potem pojechali do Krakowa, gdzie po zakwaterowaniu i wspólnym obiedzie zwiedzili z anglojęzycznym przewodnikiem najciekawsze zakątki tego miasta. Wieczorem natomiast mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć podekscytowanych szkockich kibiców i posłuchać na żywo, jaka atmosfera panowała na stadionie Cracovii podczas meczu Szkocja-Ukraina.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
[pro_ad_display_adzone id="64133"]

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD