Reklama
KOMBIT-kasy

Pomnik Reksia w Radomsku uroczyście odsłonięty

Carisma 2

Reksio to bez wątpienia dobranocka wszech czasów. Teraz tytułowy psiak zawitał do Radomska. Dzisiaj uroczyście odsłonięto pomnik Reksia, który mieści się obok komina Matalurgii. Autorką rzeźby jest Katarzyna Czpak.

Inicjatorem całego wydarzenia jest Marcin Kwarta, prezes Fundacji Foto Pozytyw. Właśnie dzisiaj miłośnicy fotografii obchodzą swoje trzecie urodziny.

Wielu radomszczan zastanawia się dlaczego pomnik Reksia mieści się naszym mieście. Jak wyjaśnia Marcin Kwarta, to właśnie ta bajkowa postać jest inspiracją Fundacji Foto Pozytyw. Reksio już w latach 80-tych robił pierwsze selfie. Można powiedzieć, że jest prekursorem tak popularnej w naszych czasach formy fotografowania.

Rysownik Reksia Lechosław Marszałek mieszkał przez pewien czas w Radomsku. Tu zrobił małą maturę i właśnie w naszym mieście uczył się rysunku technicznego, a to nic innego jak rozrysowanie bryły Reksia. Nasze dzieło oddajemy wszystkim mieszkańcom. Działamy jako społecznicy. Nie byłoby tej rzeźby, gdyby nie fundatorzy, osoby wielkiego serca, którzy uwierzyli w magię tego pieska. Reksio to chodząca bomba pozytywnej energii – tłumaczy Marcin Kwarta.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW