POMOGLI MŁODZIEŻY ZAPLANOWAĆ PRZYSZŁOŚĆ

Reklama

Blisko 40 uczelni, instytucji oraz firm zaprezentowało swoją ofertę podczas VII Targów Edukacji i Pracy. Imprezę zorganizowało II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku.

– Tego typu targi mogą pomóc młodzieży w wyborze dalszej drogi życiowej. Umożliwiają bezpośredni kontakt z wieloma uczelniami, skupionymi w jednym miejscu. Dzięki temu uczniowie nie muszą wyjeżdżać do innych miast, czy szukać informacji w internecie – zauważa dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Sławomir Kowalczyk.
Uczestnicząca w targach młodzież mogła się zapoznać z ofertą zarówno uczelni państwowych, jak i niepublicznych z terenu całego kraju.
– Zachęcamy młodzież do podjęcia nauki na kierunku turystyka i rekreacja. Mamy ofertę dla osób, które są spragnione podróżowania, zwiedzania świata. Mamy bardzo bogatą ofertę zarówno studiów licencjackich, jak i magisterskich. Nasi studenci mają możliwość odbywania praktyk w Polsce i za granicą – mówi Aldona Nowicka z Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie. – “Uwolnij Umysł”, to nasze nowe hasło, z którym przyjechaliśmy do Radomska. Chcemy zachęcić młodzież do rozpoczęcia studiów w największej uczelni w centralnej Polsce, czyli Uniwersytecie Łódzkim. Na naszym stoisku można uzyskać informacje o pełnej ofercie edukacyjnej łódzkiej uczelni oraz wziąć udział w warsztatach „Czas decyzji. O skutecznym podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych”. Po 72. latach istnienia Uniwersytet Łódzki ma 12 wydziałów i filię w Tomaszowie Mazowieckim, 150 kierunków studiów. Kształci ok. 38 tysięcy studentów – mówi rzecznik Uniwersytetu Łódzkiego Tomasz Boruszczak.
Podczas organizowanych przez II LO targów, młodzież mogła nie tylko spotkać się z przedstawicielami uczelni, ale również zakładów pracy, doradcami zawodowymi oraz pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku. – Posiadamy wiele ofert pracy dla absolwentów, ale także umożliwiamy kontakt z doradcą zawodowych, który pomaga m.in. w napisaniu CV oraz przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej. Z naszych doświadczeń wynika, iż młodzież po ukończeniu szkół ponadgimnazjalnych myśli o podjęciu nauki na studiach wyższych, ale chętnie korzysta z usług doradców zawodowych – podkreśla Daniel Bugajski z radomszczańskiego pośredniaka.
Patronat nad VII Targami Edukacji i Pracy objęła redakcja “Pomiędzy Stronami”.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD