POMOGŁY PROTESTY. MIASTO ODMAWIA INWESTOROWI…

Reklama

Pomogły protesty mieszkańców oraz odwołania Szpitala Powiatowego w Radomsku. Magistrat wydał inwestorowi odmową decyzję, dotyczącą budowy wieży telekomunikacyjnej o wysokości 42 m oraz stacji bazowej telefonii komórkowej przy ul. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku.

Protesty pojawiły się chwilę po tym, jak opinię publiczną obiegła informacja, iż przy ul. Św. Jadwigi Królowej – w bliskim sąsiedztwie budynków mieszkalnych, szpitala i szkoły, ma powstać wieża telekomunikacyjna wraz ze stacją bazową telefonii komórkowej. – Wieża telekomunikacyjna i stacja bazowa telefonii komórkowej nie jest obojętna dla stanu zdrowia ludności. O tym, jak to jest szkodliwe, zaświadcza chociażby stan zdrowia mieszkańców okolicznych bloków przy tzw. grzybku (ul. Leszka Czarnego) – podnosili w styczniu 2017 roku mieszkańcy.

Protestował też szpital. – Inwestycja ta będzie kolidować z funkcjonującym w tym rejonie szpitalnym lądowiskiem. Będzie stwarzać zagrożenie dla startujących i lądujących helikopterów – wskazywał kierownik kancelarii szpitala Przemysław Drozdek.

Po ponad roku, szeregu odwołań i pism Urząd Miasta w Radomsku odmówił wydania warunków budowy wieży telekomunikacyjnej o wysokości 42 m oraz stacji bazowej telefonii komórkowej przy ul. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku. Jak zauważa naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Marek Załóg, urzędnikom w wydaniu odmownej decyzji pomógł biegły z zakresu telekomunikacji. – Naszym zdaniem dla tego typu inwestycji powinna zostać wydana decyzja środowiskowa. Inwestor twierdził co innego. Dlatego też zleciliśmy wykonanie opinii przez biegłego. Biegły w sposób najbardziej czytelny jak jest to tylko możliwe, dał nam do zrozumienia, że decyzja środowiskowa dla tego typu inwestycji jest konieczna – zauważa. – Zwróciliśmy się do inwestora o przedłożenie tej decyzji.  Niestety, nie otrzymaliśmy jej. W związku z powyższym uznaliśmy, iż należy wydać decyzję odmową i na tym etapie zakończyć postępowanie – dodaje naczelnik Załóg.

Wydanie przez magistrat odmownej decyzji nie kończy sprawy. Inwestorowi przysługuje odwołanie. Ma na to 14 dni.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD