Reklama
KOMBIT-kasy
APLIKACJAZ ŻYCIA POWIATU

Ponad 300 osób w powiecie radomszczańskim objętych kwarantanną

Codziennie informujemy was o aktualnej liczbie osób w powiecie radomszczańskim objętych kwarantanną domową. Niestety z dnia na dzień przybywa kilkadziesiąt nowych przypadków. Jak informuje Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku w powiecie pod nadzorem policji jest ponad 300 osób w 175 różnych miejscach. Te liczby szybko się zmieniają a policja jest w stałym kontakcie z sanepidem.

Decyzją sanepidu odizolowywane są osoby, które miały kontakt z ludźmi zarażonymi koronawirusem, lub z objawami zakażenia. Policjanci kontaktują się z osobami objętymi kwarantanną, pytają o stan ich zdrowia i przekazują zalecenia. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi wysoki mandat.

Przypominamy, rząd wprowadził zakaz wychodzenia z domu poza uzasadnionymi przypadkami. Restrykcje nie dotyczą drogi do pracy i do domu, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego.

Czytaj też: Na czym polega kwarantanna domowa?

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Czy nie lepiej byłoby podawać nazwę miejscowości w której znajdują się osoby zarażone lub odbywające kwarantannę? Powiat to jednak duży obszar i ludzie nie zdają sobie sprawę, że może obok jest chora osoba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK