ZAPLANUJ PODRÓŻ NA FACEBOOKU

Reklama

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadziły dodatkowe ułatwienie dla pasażerów i osób planujących podróże. Korzystając z Facebook’a można znaleźć szybko połączenia kolejowe a także informacje o pociągach i ich trasy.

Jedno kliknięcie na Facebook’u może przenieść użytkowników do wirtualnej wyszukiwarki – portalpasazera.pl, która wskaże najlepsze przejazdy koleją pomiędzy wskazanymi miejscowościami. Aplikacja dostępna z poziomu Facebook’a umożliwia także dodatkowe możliwości – podgląd sekcji Twój Pociąg i Plakatowy rozkład jazdy.

– Fanpage PKP Polskie Linie Kolejowe SA na portalu społecznościowym Facebook zyskał nowy widżet (zakładkę) – Rozkład Jazdy. Wszystkie funkcjonalności dostępne są bezpośrednio na portalpasazera.pl oraz w aplikacji Rozkład Kolejowy na urządzenia mobilne, która jest dostępna dla użytkowników urządzeń z systemami Android, iOS oraz Windows Phone – informuje rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Portal Pasażera pozwala precyzyjnie zaplanować podróż pociągiem. Wyszukiwarka połączeń kolejowych dostarcza podróżnym kompleksowych informacji na temat planowanej trasy i rozkładu jazdy oraz ilości możliwych połączeń na trasie.

– Pozwala zdobyć wiedzę na temat peronu i toru, z którego odjedzie pociąg, umożliwia wybór opcji połączenia bezpośredniego lub z przesiadkami, a także zapoznanie się z oferowanymi w pociągu usługami. Dzięki prowadzonemu monitoringowi sieci kolejowej w czasie rzeczywistym i wykorzystaniu nadajników GPS, na bieżąco można śledzić pozycję pociągu na interaktywnej mapie i sprawdzić czy jedzie on zgodnie z planem – wyjaśnia Mirosław Siemieniec.

Za pomocą sekcji Twój Pociąg podróżny zyskuje szczegółowe informacje o ewentualnych utrudnieniach, które występują na sieci kolejowej (zmiany trasy, przewidywane opóźnienia, komunikacja zastępcza, planowany czas przyjazdu na stacje).

(info, foto: PKP PLK)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD