POSEŁ MILCZANOWSKA A OBWODNICA [FOTO, VIDEO]

Reklama

Poseł Anna Milczanowska potwierdza swoje zaangażowanie w działania dotyczące przebiegu tzw. południowej obwodnicy Radomska. – Dziś w Ministerstwie Ochrony Środowiska zaczęły się rozmowy, aby powrócić do wariantu A przed KOPI. Musimy wspólnie z polskim rządem, przedstawicielami ministerstw naprawić te rzeczy, które zostały zepsute i z którymi jako miasto próbowaliśmy walczyć, ale nie mogliśmy otrzymać pomocy – mówiła podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

DSCN4687

Przypomnijmy. Podczas sesji nadzwyczajnej, 12 lipca w temacie przyjęcia stanowiska w sprawie przebiegu tzw. południowej obwodnicy Radomska radna Magdalena Spólnicka mówiła: – Jeżeli z ust pani poseł Anny Milczanowskiej padają zapewnienia, że wybór między wariantem A po KOPI i C to nie jest jedyny wybór, bo istnieje możliwość wypracowania takiego wariantu, który będzie omijał dzielnice Folwarki i Wymysłówek, w związku z tym nie będzie wiązał się z wyburzeniami, to chcielibyśmy dać jej możliwość na udowodnienie tego, co mówi. Chcemy wiedzieć, czy faktycznie pani poseł Milczanowska podejmuje działania, o których dziś (12 lipca – dop. aut.) nas zapewniała. Że faktycznie pomiędzy panią poseł a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, Ministerstwem Infrastruktury i Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska toczą się rozmowy, z których wynika, że faktycznie jest możliwość wypracowania alternatywnego projektu, który uzyska możliwość dofinansowania i który będzie gwarantował pojawienie się obwodnicy w Radomsku oraz spięcie tego kawałka, który już mamy, z tym, którego dramatycznie potrzebujemy, żeby rozładować potencjalny ruch ciężkich samochodów w mieście. Jeśli istnieje jakakolwiek szansa na wypracowanie trzeciego wariantu, to chcemy z tej szansy i możliwości skorzystać. Dlatego czekamy na informacje z biura poselskiego Anny Milczanowskiej, które potwierdzą, że pani poseł faktycznie podjęła działania zmierzające do wypracowania innego niż na dziś obowiązujące warianty – zauważyła podczas pierwszego dnia sesji radna Magdalena Spólnicka.

Informacji z biura poselskiego poseł Milczanowskiej (o czym informowaliśmy) radni nie otrzymali. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie przyjęcia stanowiska, z którego jasno wynika, iż miejscy samorządowcy opowiadają się za wariantem A po KOPI, który zakłada mniejszą ingerencję w zabudowania niż rekomendowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska wariant C.

Tymczasem 25 lipca poseł Anna Milczanowska oraz dyrektor łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Tomaszewski zauważyli, iż podejmują działania zmierzające do powrotu do wariantu A przed KOPI. – W związku z tym, iż rada miasta doszła do porozumienia i zarekomendowała wariant A po KOPI jest możliwość podjęcia działań. Wysłaliśmy stosowne pismo do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, czyli do miejsca gdzie wydawana jest decyzja środowiskowa – zauważa dyrektor oddziału łódzkiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad  Maciej Tomaszewski. – Obecnie zależy nam na tym, aby dostać zezwolenie przejścia obwodnicy przez las. Na szczęście miasto nie jest objęte programem Natura 2000. Niemniej jednak  blisko przebiegu obwodnicy znajduje się dolina rzeki Warty, i dlatego trzeba w umiejętny sposób pokierować tematem. Myślę, że RDOŚ i ministerstwo ochrony środowiska wesprą nas, aby obwodnica przeszła przez las zwłaszcza, że jest tam 6 kategoria gleb. Jeżeli będziemy mieli zgodę przejścia przez las wtedy, tutaj wszyscy musimy się uśmiechać i kłaniać do  ministerstwa infrastruktury i budownictwa, aby wyraziło zgodę na zmianę wariantu… – podkreśliła z kolei poseł Anna Milczanowska.

Więcej o sprawie w papierowej wersji „Pomiędzy Stronami” z 4 sierpnia.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD