W POŚREDNIAKU O SŁUŻBIE WOJSKOWEJ

Reklama

Trzynastu mężczyzn i trzy kobiety uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tomaszowie Mazowiecki. Celem spotkania, które odbyło się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku było zapoznanie uczestniczących w nim osób z procedurami naboru do ochotniczych form służby wojskowej.

– Spotkanie było przydatne. Zdecydowałem się na udział w nim, ponieważ interesuję się wojskiem. W ubiegłym roku starałem się dostać na studia wojskowe. Cóż, nie udało się, ale będę próbował do skutku, ponieważ swoją przyszłość wiążę z wojskiem – mówi Sebastian Dudek z Józefowa (gmina Kodrąb). – Interesuję się lotnictwem, dlatego postanowiłam wziąć udział w tym spotkaniu. Myślałam jednak, że dowiem się czegoś więcej, głównie o terytorialnej służbie wojskowej. Niestety, niczego poza tym, o czym czytałam dotychczas w Internecie nie usłyszałam – usłyszeliśmy z kolei od Marzeny Kolanus z Radomska.

Faktycznie, prowadzący spotkanie kapitan Wojciech Szczepański przez większą część spotkania objaśniał, jakie warunki musi spełnić osoba zainteresowana wstąpieniem do Narodowych Sił Rezerwowych. Faktem jest też to, że zdecydowana większość pytań dotyczyła NSR. Pytano m.in. o zarobki i przywileje wynikające z przynależności do NSR.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD