Potrącenie pieszej i rowerzystki przez samochody osobowe w Radomsku

Reklama

Do poważnie wyglądających zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego doszło 17 i 18 czerwca br. na terenie Radomska. Piesza i rowerzysta, uczestniczki dwóch kolizji, mogły mówić o dużym szczęściu po tym, jak zostały potrącone przez samochody osobowe.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce 17 czerwca, tuż po godzinie 9:00 na ul. Przedborskiej w Radomsku. Kierująca mazdą, 63-letnia mieszkanka gminy Kodrąb nie zauważyła, że na przejściu znajduje się już piesza. Doszło do potrącenia 79-latki. Na szczęście obrażenia seniorki były na tyle niegroźne, że po przebadaniu w szpitalu została zwolniona do domu. Obie uczestniczki były trzeźwe. Policjanci na sprawcę tego zdarzenia nałożyli mandat w wysokości 1500 złotych oraz 6 punktów karnych.

Do kolejnego, równie groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 18 czerwca, około 21:30 na skrzyżowaniu ulic Sucharskiego i Poprzecznej w Radomsku. Tam z kolei 29-latka jadąca rowerem nie zastosowała się do znaku STOP i została potrącona przez nadjeżdżające BMW. Rowerzystka z lekkimi obrażeniami ciała nie wymagała hospitalizacji. Za spowodowanie kolizji policjanci nałożyli na nią 1300 złotych mandatu karnego. Również i te uczestniczki zdarzenia były trzeźwe.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność na drodze!

Najbardziej narażonymi na obrażenia uczestnikami ruchu są piesi, rowerzyści i motocykliści. Podczas zdarzeń to oni zazwyczaj odnoszą największe urazy, gdyż nic ich nie chroni. Stąd nazwa tej grupy “niechronieni”. Pamiętajmy, że jeśli nawet mamy pierwszeństwo na drodze i tak musimy dostatecznie się rozejrzeć i ocenić sytuację, by uniknąć niepotrzebnej tragedii – mówi asp. Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

 

Czytaj też: Po 2,5 i 2,2 promila alkoholu mieli kierowcy, których udało się wyeliminować z ruchu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD