Potrzebna pomoc dla czworonożnych przyjaciół. RTOZ prosi o wsparcie

Reklama
Jak co roku sytuacja finansowa Radomszczańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przy końcu roku jest bardzo trudna.
Zima za pasem, zwierząt przybywa, chcemy ratować wszystkie, ale środki na pomaganie się już
skończył. Obecnie mamy pod opieką 58 kotów, w tym 32 chore maluchy, które przywożone są do nas w kartonach, workach, ….Nie wiemy już, jak pomóc tym biednym zwierzętom- opowiadają członkowie towarzystwa
Od samego początku jako RTOZ działa wyłącznie dzięki darowiznom i pracy oddanej garstki wolontariuszy, dlatego sytuacja finansowa organizacji jest zawsze bardzo trudna, a nawet dramatyczna. Brakuje pieniędzy na wszystko, a zaległe rachunki za leczenie zwierząt rosną.
Pomagamy wszystkim zwierzętom w powiecie; nie tylko w Radomsku. Kotom, psom, królikom, ptakom, jeżom, zwierzętom hodowlanym oraz dzikim. Zawsze podczas interwencji i spraw sądowych występuje w imieniu dobra zwierząt, dbając o przestrzeganie ich praw i zapewnienie godnej egzystencji – mówi Angelika Chodorek, prezes Radomszczańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Każde zwierzę, które trafia pod opiekę jest kastrowane/sterylizowane niemal od razu. Chyba że akurat stan zdrowia nie pozwala na tak inwazyjny zabieg. Wykonywany jest on w takim wypadku później, jednak zawsze przed adopcją. Wszystkie zwierzęta są odrobaczone, odpchlone, zaszczepione, dobrze odkarmione i zdrowe. Każde ma książeczkę zdrowia z historią zabiegów. Wolontariusze szukają wszystkim zwierzętom stałych domów. RTOZ prowadzi ogłoszenia adopcyjne na kilkunastu portalach internetowych.
Zebrane, dzięki waszej pomocy, środki przeznaczymy na: karmę dla zwierząt (kotów i psów), żwirek dla kotów, profilaktykę, diagnostykę i leczenie zwierząt (odrobaczenie, odpchlenie), szczepienia, kastracje, sterylizacje, zabiegi/operacje ratujące życie, diagnostykę weterynaryjną i leczenie oraz rehabilitację specjalnych przypadków zachorowań zwierząt, sprzęt rehabilitacyjny umożliwiający funkcjonowanie zwierząt w podstawowym komforcie życia, np. wózeczki rehabilitacyjne – dodają członkowie RTOZ.
Radomszczańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Konto RTOZ: 70 8980 0009 2007 0049 7969 0001
TYTUŁ WPŁATY: cele statutowe
PayPal: radomskotoz@o2.pl
ul. Sanicka 45 97-500 Radomsko
695 752 709

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD