POWIAT DZIELI NADWYŻKĘ BUDŻETOWĄ

Reklama

Ponad 4 mln złotych wynosi nadwyżka budżetowa Powiatu Radomszczańskiego. Władze powiatu chcą, by pieniądze zostały przeznaczone na drogi i na oświatę.

– Nadwyżki mamy ponad 4 miliony złotych, ale niestety nie wszystkie pieniądze możemy przeznaczyć na inwestycje drogowe. 1,2 mln złotych musimy przesunąć na oświatę. Musimy też zabezpieczyć pieniądze na funkcjonowanie domów pomocy społecznej – przyznaje starosta Beata Pokora.

Jeżeli chodzi o drogi to władze powiatu pieniądze planują przekazać na inwestycje zgłaszane przez wójtów. – W planach mamy przebudowę drogi Gałkowice Stare – do granicy powiatu, kontynuację przebudowy ul. Broniewskiego w Strzałkowie, przebudowę drogi w Lipowczycach, przebudowę drogi w Zalesiczkach, drogi Przedbórz-Piskorzeniec, Gomunice-Gorzędów, drogi w Piaskach oraz drogi Kraszewice-Strzelce Małe. Planujemy też remont chodnika przy ul. Krasickiego w Radomsku oraz budowę parkingu przy ulicy Piastowskiej – wylicza starosta Pokora.

O tym, na jakie zadania zostanie rozdysponowana nadwyżka budżetowa ostatecznie zadecydują radni podczas najbliższej sesji.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD