POWIAT MA NOWEGO SKARBNIKA

Reklama

Zgodnie z przewidywaniami nowym skarbnikiem Powiatu Radomszczańskiego został Jan Gustalik, dotychczasowy skarbnik miasta.

Powołanie Jana Gustalika na skarbnika Powiatu Radomszczańskiego poprzedziła ożywiona dyskusja pomiędzy radnymi opozycyjnymi a zarządem powiatu. Radni nie potrafili bowiem zrozumieć, dlaczego w porządku dzisiejszej sesji widniej tylko punkt mówiący o powołaniu nowego skarbnika Powiatu Radomszczańskiego.

– Nawet tak krótkiej sesji nie potrafiliście przygotować tak jak należy. Pytam się, gdzie jest punkt mówiący o odwołaniu dotychczasowego skarbnika powiatu. Czy mam rozumieć, że pani Mariola Wypych (wczoraj została skarbnikiem miasta – dop. red.) w godzinach dopołudniowych będzie skarbnikiem miasta, a w popołudniowych skarbnikiem powiatu lub odwrotnie? Czy mam rozumieć, że jak w którymś samorządzie budżet będzie się nie dopinał to będę dokonywane przelewy – podnosił radny Jerzy Kaczmarek.

Za – jak to stwierdził starosta Andrzej Plutecki – niedopatrzenie przeproszono radnych…  W pierwszej kolejności odwołano ze stanowiska skarbnika Mariolę Wypych.  Podziękowaniom za bardzo dobrą współpracę nie było końca. Pojawiło się też wzruszenie, a nawet popłynęły łzy.

Powołanie na stanowisko Jana Gustalika też nie odbyło się bez wpadek.

– Na stanowisko starosty Powiatu Radomszczańskiego rekomendują Jana Gustalika… – oznajmił starosta Andrzej Plutecki. Oklaski i słowa: panie starosto nareszcie podjął pan mądrą decyzję – taka była reakcja radnych.

Starosta tym razem też przeprosił radnych, ale za przejęzyczenie.  Po naprawieniu wpadki i poprawnej rekomendacji Jan Gustalik został powołany na stanowisko skarbnika Powiatu Radomszczańskiego.

– Mając doświadczenie i wiedzę oraz przed wiele lat pracując w mieście nabyłem takiego doświadczenia, że po propozycji pana starosty nie miałem wątpliwości, aby pracować dla tego terenu, z którego pochodzę – zauważył skarbnik Jan Gustalik, podkreślając jednocześnie, że jego poprzedniczka wysoko postawiła poprzeczkę. – Pani Mariola Wypych jest bardzo dobrym fachowcem, co do tego nie ma dwóch zdań. Dlatego poprzeczka przez nią postawiona jest bardzo wysoka, jednak postaram się jej dosięgnąć – podkreślił.

Jan Gustalik pracę w starostwie rozpocznie od jutra.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD