Powiat otrzymał dofinansowanie na przebudowę mostu w Zagórzu

Reklama

Wśród 102 jednostek samorządu terytorialnego, które otrzymały wsparcie z rezerwy subwencji ogólnej na 2022 rok znalazł się Powiat Radomszczański. Dofinansowanie w wysokości 282,6 tys. złotych przeznaczone jest na przebudowę mostu w Zagórzu, gm. Gidle.

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego pozytywnie zaopiniowała przedstawiony przez rząd podział środków rezerwy subwencji ogólnej na 2022 rok. Celem jest wsparcie budowy, modernizacji oraz remontów dróg zarządzanych przez samorządy. Wśród dofinansowanych inwestycji jest przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3900E na rzece Mękwie w miejscowości Zagórze. Wniosek w tej sprawie przygotowali pracownicy Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Droga, na której leży most w Zagórzu stanowi element połączenia trzech gmin: Kłomnice (w powiecie częstochowskim), Gidle i Kobiele Wielkie. Stan techniczny obiektu, który znajduje się na terenie objętym podtopieniami, jest zły (zniszczona izolacja płyty, skorodowany beton ustroju nośnego, zniszczone balustrady). W ramach przebudowy zaplanowano m. in. wzmocnienie płyty przęsła i nową izolację, naprawę przyczółków i spodu przęsła mostu, umocnienie skarp i stożków nasypowych, montaż nowych barier, wykonanie nowych warstw bitumicznych na moście i dojazdach. Koszt całości inwestycji oszacowano na 565,3 tys. zł. 282,6 tys. złotych pochodzić będzie z rządowej rezerwy subwencji ogólnej na 2022 rok.

Na drogach zarządzanych przez powiat znajduje się 31 obiektów mostowych. To już niemal tradycja, że średnio w roku modernizowany jest kolejny most, a inwestycje finansowane są po połowie: z budżetu powiatu oraz z budżetu centralnego. W ten sposób wyremontowano m. in. mosty w Przerębie, Przybyszowie, Kozim Polu, Gosławicach, Zalesiczkach i Faliszewie.

CZYTAJ TEŻ: W mobilnym punkcie w Starostwie dowiesz się, jak skorzystać ze środków Funduszy Europejskich

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD