Powiat po raz kolejny stara się o fundusze na Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne

Polonaisse

2,8 mln złotych – to kwota, o którą ubiega się powiat radomszczański w ramach rządowego Funduszu Solidarnościowego na budowę i wyposażenie Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego dla osób wymagających wsparcia.


Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne to pierwszy element zaprojektowanego już Centrum Rehabilitacyjno – Integracyjnego, w skład którego wchodzić ma także Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Pomocy typu C i D (dzienny). Wniosek o dofinansowanie inwestycji został ponownie złożony do Wojewody Łódzkiego. Zgodnie z zamierzeniami obiekt miałby powstać na działce obok Szpitala Powiatowego przy ul. Jagiellońskiej w Radomsku.

Koszt budowy i wyposażenia Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego przeznaczonego dla 20 podopiecznych wymagających całodobowej opieki skalkulowano na ponad 4,4 mln zł. Nowoczesny obiekt ma być w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wniosek o dofinansowanie, który przygotowali pracownicy Starostwa Powiatowego w Radomsku opiewa na kwotę 2 840 155 zł.

– Mamy nadzieje, że Fundusz Solidarnościowy stanie się szansą na stworzenie w powiecie oczekiwanego przez mieszkańców pierwszego modułu Centrum Rehabilitacyjno – Integracyjnego – mówi starosta Beata Pokora.


Czytaj też: Nie bądź obojętny. Zima to trudny czas dla osób bezdomnych

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD