Z ŻYCIA MIASTA

POWITAJĄ WIOSNĘ NA ROWERACH

Stanie się to już jutro – w sobotę 23 marca. Start o godz. 15.00 na placu 3 Maja w Radomsku

Grupa miłośników wypraw rowerowych skupiona wokół ekipy Rowerowo.pl wzorem poprzednich lat zaprasza radomszczan na powitanie wiosny na rowerach. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (23 marca).  Miłośnicy dwóch kółek spotykają się o godz. 15.00 na placu 3 Maja przy fontannie.

– Tradycyjnie spotykamy się przy fontannie w centrum miasta na placu 3 Maja. Po omówieniu spraw organizacyjnych, ruszymy barwnym rowerowym peletonem przez miasto do miejsca, w którym pożegnamy zimę – mówi organizator Marcin Pachniewicz. – Poprzednie imprezy pokazały, że stanowimy pokaźną grupę w Radomsku. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Gorąco zachęcam do zaangażowania się w imprezę. Bardzo mile widziane będą wszelkiego rodzaju wesołe, wiosenne ozdoby. Niech szarą zimę pożegna kolorowy, wiosenny korowód!

Program imprezy:

15.00 – 15. 30 – Spotkanie przy fontannie. Omówienie zasad i trasy przejazdu. Zdjęcia, pogaduchy w gronie własnym oraz z mediami.

ok.15.30 – 16.30 – Kolorowy przejazd przez miasto. Kolejno ulicami: Mineralna, Wyszyńskiego do ścieżki rowerowej, którą jedziemy do Suchej Wsi. Następnie lasami do Klekowca i dalej na Topisz. Trasa może ulec zmianie, jeżeli sytuacja będzie tego wymagała.

ok.16.30 – Rozpoczęcie przygotowań do pożegnania zimy i przywitania wiosny – czyli spalenia Marzana (przyp. męski odpowiednik Marzanny). Jeżeli to będzie możliwe (aura pozwoli) uczestnicy imprezy rozpalą symboliczne ognisko nad rzeką, aby upiec pierwszą wiosenną kiełbasę.

UWAGA:
– POWRÓT WE WŁASNYM ZAKRESIE, WEDŁUG WŁASNEGO ZEGARKA I TRASY.
– OSOBY NIEPEŁNOLETNIE TYLKO Z OPIEKUNAMI.
– CAŁY CZAS BEZWZGLĘDNIE OBOWIĄZUJĄ PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO! JEŻELI ZAPALI SIĘ CZERWONE ŚWIATŁO NA SKRZYŻOWANIU – ZATRZYMUJEMY SIĘ!
– To nie wyścig, jedziemy wolno i uważnie, nikogo nie zostawiamy, przewidziane są postoje w celu zebrania się w jedną grupę (w przypadku podzielenia się peletonu)
– Prowiant we własnym zakresie.

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW