Pożar i ewakuacja na basenie Aquara w Radomsku. Spokojnie, to tylko ćwiczenia [FOTO]

Reklama

Pożar w pomieszczeniu technicznym na basenie Aquara w Radomsku – zadziałał system alarmowy.


Podczas zarządzonej przez dyrekcję ewakuacji personelu oraz gości basenu okazuje się, że dwie osoby nie ewakuowały się do miejsca wyznaczonej zbiórki i pozostają w obiekcie w bliżej nieokreślonym miejscu. Ratownicy PSP i OSP przystępują jednocześnie do akcji poszukiwawczej oraz gaśniczej. Jedna z osób zostaje odnaleziona przez strażaków w pomieszczeniu technicznym, natomiast druga osoba w niecce basenowej. Obie osoby zostają ewakuowane przez strażaków następnie zostaje im udzielona pomoc medyczna.

Pożar, który wybuchł w pomieszczeniu technicznym i po elewacji rozprzestrzenił się na dach obiektu został zlokalizowany i ugaszony.

To scenariusz ćwiczeń obiektowych realizowanych przez strażaków na basenie Aquara, które odbyły się w środę, 23 listopada w godzinach porannych.

W ćwiczeniach brało udział 31 strażaków oraz 7 zastępów straży pożarnej m.in. z JRG Radomsko oraz OSP Stobiecko Miejskie, Folwarki, Strzałków. Strażacy po zakończonych ćwiczeniach zapoznawali się ze specyfiką obiektu oraz jego infrastrukturą – mówi kpt. Marek Jeziorski, rzecznik KP PSP w Radomsku.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD