Pożar kotłowni w DPS. Ćwiczenia strażaków PSP i OSP

Reklama

W dniach 24-25 marca, na terenie Domu Opieki Społecznej w Radziechowicach Drugich odbyły się ćwiczenia strażaków PSP i OSP.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną, ćwiczenia odbyły się w ograniczonej formie i z zachowaniem zasad wynikających z reżimu sanitarnego – założono, że doszło do pożaru kotłowni, zlokalizowanej w jednym z pomieszczeń budynku gospodarczego, w którym nie przebywają pensjonariusze.

Celem ćwiczeń było wyrobienie odpowiednich nawyków i zasad postępowania w przypadku powstania pożaru w pomieszczeniach zamkniętych oraz ograniczania możliwości rozprzestrzeniania się dymu z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu strażaków. Ćwiczenia to również możliwość sprawdzenia przygotowania obiektu i przyległego terenu do prowadzenia działań przez jednostki ochrony przeciwpożarowej – mówi Artur Bartosik, zastępca komendanta KP PSP w Radomsku.

Udział w ćwiczeniach brały zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Radomsku oraz strażacy ochotnicy z OSP KSRG Radziechowice Drugie oraz OSP Jedlno II.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD