Pożar stodoły w Borowie w gminie Gidle. Przyczyną podpalenie?

Reklama

W miejscowości Borowa w gminie Gidle na terenie jednej z posesji doszło do pożaru. Palił się drewniany budynek gospodarczy.


Pożar wybuch w poniedziałek, 6 maja około godz. 21.30. Płonął drewniany budynek gospodarczy oraz konstrukcja dachu murowanego budynku gospodarczego. Gdy na miejsce dojechali strażacy, pożarem objęty był już cały drewniany budynek. W odległości około 10 metrów znajdował się drewniany budynek mieszkalny. Na szczęście w zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Podano 3 prądy wody w natarciu na płonące budynki gospodarcze. Pogorzelisko przelano dokładnie wodą. Dokonano całkowitej rozbiórki drewnianej konstrukcji stodoły oraz dachu budynku murowanego. Zdemontowane elementy również przelano wodą – relacjonuje kapitan Marek Jeziorski, oficer prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku.

W działaniach ratowniczych strażacy wykorzystali kamerę termowizyjną.

Straty oszacowano na 5 tys. zł. Za przypuszczalną przyczynę uznano, że do pożaru doszło na skutek podpalenia.

Na miejsce przybyło 5 jednostek wozów strażackich (z Gidel, Pławna, Wojnowic, Ciężkowic i Radomska), w sumie z żywiołem zmagało się 28 strażaków. Działania straż zakończyła po godz. 23.Czytaj też: Radomszczańscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę karawanu, który przewoził trumnę z ciałem

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD