Pożar suchych traw w okolicy Wojnowic w gminie Gidle. Spłonęło 24 ha nieużytków

Reklama

Między miejscowościami Ciężkowice a Wojnowice w gminie Gidle we wtorek (15 marca), na nieużytkach rolnych wybuchł pożar. Ogień pojawił się około godziny 12.30. Z relacji oficera prasowego komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku kapitana Marka Jeziorskiego, wynika, że z uwagi na trudny teren o podłożu torfowym, na którym rosły suche trawy, strażacy mieli spore problemy z dotarciem do miejsca pożaru.


Wozy zakopywały się w grząskim terenie. W wyciąganiu dwóch wozów za pomocą ciągników pomagali okoliczni rolnicy. Sytuacja była bardzo dynamiczna i trudna do opanowania. Ogień szybko przeniósł się z jednej strony rzeki na drugą. W tym roku był to jeden z największych pożarów nieużytków w powiecie radomszczańskim – przekazał rzecznik radomszczańskiej straży.

Akcja gaśnicza trwała do godziny 17. Ostatecznie spłonęło aż 24 ha terenu. W działaniach użyto specjalnego drona z kamerą termowizyjną, aby dokładnie sprawdzić pogorzelisko. Do akcji zadysponowano aż 10 jednostek straży: dwie z Państwowej Straży Pożarnej, pięć z OSP z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz trzy OSP spoza KSRG.Czytaj też: Pożar tartaku. Straty oszacowano na 200 tys. zł

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD