Praca w policji bez tajemnic. Mundurowi spotkali się z młodzieżą

Reklama

Jak wygląda praca funkcjonariuszy? Jak wstąpić do policji i przejść proces rekrutacyjny? Dlaczego warto wstąpić w niebieskie szeregi? M.in. o tym była mowa na spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku. Słuchacze mieli doskonałą okazję na zweryfikowanie swoich wyobrażeń o służbie w policji.


11 października na terenie „Mechanika” w Radomsku w spotkaniu z uczniami uczestniczyli funkcjonariusze z Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz policjanci z radomszczańskiej komendy. Mundurowi zapoznali słuchaczy ze specyfiką zawodu, zachęcali do wstępowania w szeregi policji. Była mowa między innymi o tym, że praca w policji jest ciekawa, każdy dzień przynosi nowe zadania i wyzwania, a pomoc innym to priorytet policyjnej służby.

To zawód, który wymaga poświęceń, ale daje również satysfakcję z niesienia pomocy innym. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że od policjantów wymaga się odpowiednich predyspozycji, rzetelności, sumienności oraz odporności na wiele trudnych sytuacji występujących w codziennej służbie. Poza informacjami na temat procedury kwalifikacyjnej znalazły się również informacje o wymaganych dokumentach, które należy złożyć, aby rozpocząć proces rekrutacji. Tłumaczyli też, jak wypełnić kwestionariusz osobowy, informowali, gdzie można złożyć dokumenty, aby ubiegać się o pracę w formacji – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

Jeśli chcesz wstąpić w szeregi policji zgłoś się do Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, lub bezpośrednio do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Dokumenty przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.


Czytaj też: Uczniowie zebrali prawie 9 ton elektroodpadów!

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD