Select

PRACE INSPIROWANE WYSTAWĄ

Polonaisse

Najpierw dzieciaki obejrzały w radomszczańskim muzeum wystawę ph. „Wyróżnieni strojem – Huculszczyzna. Tradycja i współczesność”. Oglądając ją miały za zadanie zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Wszystko po to, by podczas warsztatów plastycznych oddać to, co wcześniej zobaczyły.

– Uczestnicy warsztatów tworzą prace inspirowane wystawą czasową „Wyróżnieni strojem – Huculszczyzna. Tradycja i wspólczesność” znajdującą się naszym muzeum. Powstają barwne prace, tak jak i barwna jest wystawa. Dzieciaki tworzą dziś w technice wydrapywanki – mówi Jakub Lesiński z radomszczańskiego muzeum.

W dzisiejszych warsztatach uczestniczą m.in. dzieciaki z placówki wsparcia dziennego nr 4 w Radomsku. – Bardzo chętnie uczestniczy w zajęciach, które podczas wakacji oferują placówki kultury znajdujące się na terenie naszego miasta. Chociażby po dzisiejszym zaangażowaniu dzieci w warsztaty widać, że warto – zauważa opiekunka Katarzyna Krzesińska.

Potwierdza to jedna z uczestniczek warsztatów. – Zawsze jest fajnie. Dla mnie dzisiejsze warsztaty są jednak wyjątkowe. Moja babcia była malarką, ja też bardzo lubię tworzyć – przyznaje Nikola.

Warsztaty plastyczne w radomszczańskim muzeum potrwają do końca tygodnia.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD