Prace na Gliniankach na finiszu [ZDJĘCIA]. Kiedy park zostanie oddany do użytku?

Reklama

Na Gliniankach trwają ostatnie prace wykończeniowe. Nowoczesny park zostanie oddany do użytku najprawdopodobniej do końca listopada.


Kompleks rekreacyjno – wypoczynkowy po byłej cegielni (kopalni gliny), buduje się na niemal 7 ha obszarze.

Na terenach wybudowano m.in. boisko sportowe, sensoryczny plac zabaw, ścianę do graffiti, tężnie solankowe. Jest też zbiornik wodny, a przy nim schody. Wytyczone zostały już aleje, postawiono ławki i stoliki. Do parku będzie przynależeć parking na 22 miejsca postojowe.

Kompleks został wyposażony w obiekty małej architektury w postaci: urządzeń zabawowych na placu zabaw, ściany do grafiki, ławek, siedzisk, stolików z ławkami, koszy na śmieci, budek dla ptaków, budek dla jeży, psich stacji, poideł dla pszczół, budek dla wiewiórek, rampa rowerowa, Street Workout oraz elementów do gry w Minigolfa a także zjazdu linowego.

Działka zlokalizowana jest pomiędzy ulicami: Matejki, Kamińskiego, Maczka, Grota-Roweckiego i Skłodowskiej-Curie. Główne wejście do terenów turystyczno-rekreacyjnych będzie znajdowało się przy ulicy Matejki, ponadto bramy będą zlokalizowane od strony Grota-Roweckiego, Skłodowskiej-Curie, dwie od strony ulicy Maczka, a parkingi znajdować się będą od ulic Matejki i Grota-Roweckiego.

Obecnie trwają drobne prace wykończeniowe. Termin oddania obiektu z umowy to koniec października, ale termin najprawdopodobniej zostanie wydłużony do końca listopada– mówi Karolina Turowska z wydziału informacji i promocji w urzędzie miasta w Radomsku.

Koszt inwestycji to prawie 16 mln złotych.


Czytaj też: Profilaktyczne badania dla najmłodszych

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD