Prace przy przebudowie ulicy Kościowa w Radomsku

Reklama

Powoli na ul. Kościowa w Radomsku znikają już głębokie wykopy. W piątek  wykonywano cementową warstwę stabilizującą i rozpoczęto rozkładanie tłuczniowej podbudowy pod przyszłą konstrukcję jezdni.


To ułatwi mieszkańcom ulicy Kościowa przekraczanie jezdni i dostęp do swoich domów. Rozumiemy, że tak duża inwestycja wiąże się dla nich z poważnymi utrudnieniami. Przepraszamy za to i prosimy o cierpliwość – informuje Aleksander Broszkowski, naczelnik wydziału zarządzania drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku.


Przebudowa ponad kilometrowego odcinka ulicy ks. Kościowa planowana była od dawna. Prace obejmują wymianę konstrukcji jezdni, istniejącego, bardzo zniszczonego już chodnika oraz wykonanie nowego ciągu pieszego i ścieżki rowerowej po przeciwnej stronie ulicy, a także remont zatok autobusowych. Tarcza skrzyżowania z ul. 11 listopada (w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola) zostanie wyniesiona do poziomu chodnika.

Nowa infrastruktura bezpośrednio przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa osób korzystających z tej drogi. Równolegle prowadzone są prace przy wymianie wodociągu.

Koszt inwestycji to ponad 4,6 mln zł (3 242 038 zł pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 500 000 zł z RFIL, 311 000 zł z budżetu Miasta Radomsko). Wykonawcą robot jest firmą Drog-Bud.Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD