APLIKACJASPORT

PRACOWITY I UDANY WEEKEND ZAWODNIKÓW RAP RADOMSKO

Zawodnicy RAP Radomsko mieli bardzo pracowity i udany weekend. Grali m.in. na turniejach w Moszczenicy, Skierniewicach i Krakowie.

Mistrzem okręgu piotrkowskiego została drużyna z rocznika 2008 RAP Radomsko, która zwyciężyła w Memoriale im. Romana Kaźmierczaka w Moszczenicy. Ten prestiżowy turniej organizowany jest przez Łódzki ZPN od kilku lat. Wzięło w nim udział 8 najlepszych zespołów rocznika 2008 okręgu piotrkowskiego, które rywalizowały ze sobą w formule ,,każdy z każdym”.

RAP Radomsko pomimo problemów na początku rozgrywek, do ostatniego meczu walczył o zwycięstwo w całym turnieju. W ostatnim meczu chłopcy z RAP Radomsko mierzyli się z zespołem Lechia Tomaszów Mazowiecki. Tylko zwycięstwo w tym spotkaniu dawało I miejsce.

Drużyna trenera Walaszczyka stanęła na wysokości zadania, pewnie zwyciężając 3-0, sięgając po końcowy sukces. Najlepszym strzelcem całego turnieju został Tomasz Kowalczyk.

RAP Radomsko reprezentowali:
Piotr Olczyk, Jarosław Kłak, Wojciech Bogacz, Kacper Olszewski, Julian Struzik, Piotr Prokop, Aleksy Łuszczyn, Tomasz Kowalczyk, Maciej Kłodos, Filip Karski, Ksawery Sulmiński i Maciej Bauer.

III miejsce w turnieju w Skierniewicach zajęli chłopcy z rocznika 2011

Podopieczni trenera Marka Woźniaka rozegrali trudny i wymagający turniej „Widok CUP”, w którym 10 drużyn grało „każdy z każdym”.

W Krakowie w turnieju „Bielik CUP” uczestniczyła drużyna z rocznika 2009

Po dwóch dniach zmagań, RAP zajął 4 miejsce w tzw. Lidze Europy, a w ostatecznej klasyfikacji 12 miejsce. Zespół trenera Sebastiana Smolarka rozegrał wiele meczów ze świetnymi drużynami. Po pierwszym dniu turnieju młodzi piłkarze RAP Radomsko byli o włos od awansu do fazy medalowej. W grupie rozgrywkowej RAP zajął 5 miejsce.

RAP Radomsko – AP Pcimianka 2-1

W niedzielnych meczach, RAP Radomsko grał już lepiej, na co wpływ zapewne miała możliwość zwiedzenia Krakowa z Zamkiem Królewskim i Smokiem Wawelskim na czele.

Piłkarska Zima z JYSK

W niedzielę w hali miejskiej przy ul. Św. Jadwigi Królowej odbył się finał cyklu „Piłkarskiej Zimy z JYSK. W całym cyklu organizowanym przez RAP Radomsko, składającym się z 7 turniejów,  grało 300 dzieci z wielu klubów województwa łódzkiego i śląskiego.

W finałowym turnieju wzięło udział 6 drużyn: UKS Gmina Kłomnice, Czartoria Ręczno, Pilica Tomaszów Mazowiecki, dwa zespoły RAP Radomsko oraz dziewczęta z RAP GIRLS Radomsko.

Cechą charakterystyczną turnieju jest brak klasyfikacji. Każdy uczestnik turnieju jest zwycięzcą. Wyniki nie są notowane.