Select

Prawie 300 tys. zł na budowę i modernizację obiektów sportowych trafi do powiatu radomszczańskiego

Polonaisse

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił, które wnioski otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Infrastruktura sportowa Plus”. Nowe obiekty sportowe oraz modernizacja istniejących, będzie miała miejsce w Radomsku, Pławnie oraz Lgocie Wielkiej.

6,5 mln zł, to kwota, jaką na dofinansowanie 75 inwestycji w ramach programu „Infrastruktura sportowa na PLUS” z budżetu województwa uchwalili radni na XLIV sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Wśród 75 inwestycji znajdują się zadania, które będą realizowane w powiecie radomszczańskim. Łączna kwota dofinansowania wynosić będzie prawie 300 tys. zł i będą to projekty:

  • w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku wybudowana zostanie ścianka wspinaczkowa – kwota dofinansowania 65 tys. zł;
  • w gminie Gidle: odbędzie się renowacja boiska sportowego w Pławnie oraz remont budynku zaplecza sportowego LKS Warta Pławno – kwota 50 tys. zł;
  • w Lgocie Wielkiej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej zmodernizowane zostanie zaplecze sali gimnastycznej – kwota 90 tys. zł;
  • a także przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Radomsku wybudowane zostanie wielofunkcyjne centrum sportowe – kwota 90 tys. zł. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Infrastruktura sportowa na PLUS to program, w ramach którego samorządy w formie dotacji celowej uzyskały wsparcie na budowę, przebudowę, modernizację czy doposażenie w sprzęt sportowy obiektów sportowych i rekreacyjnych.

CZYTAJ TEŻ: Ruszyły wypłaty „trzynastek dla emerytów”

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD